Czas pokoju, czas radości, czas nadziei i miłości…. Bożonarodzeniowy koncert kolęd 12.01.2020

Czytania na niedzielę, 12 stycznia 2020
12 stycznia, 2020
Książka dnia, 13 stycznia 2020
13 stycznia, 2020

Czas pokoju, czas radości, czas nadziei i miłości…. Bożonarodzeniowy koncert kolęd 12.01.2020

Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych polskich zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Wspólne kolędowanie bowiem zbliża ludzi, buduje między nimi więź, daje uczucie bliskości.

W Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia w naszej parafii odbył się Wieczór Kolęd. Inicjatorami tego przedsięwzięcia byli przedstawiciele Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Mrowli: Agnieszka Łoza-Woźniak i Adam Biały.

Koncert rozpoczęli zaproszeni Goście z Filharmonii Podkarpackiej, którzy piękną aranżacją bożonarodzeniowych utworów towarzyszyli podczas całego koncertu. Najstarszą polską kolędę  „Anioł pasterzom mówił” zagrał na gitarze i zaśpiewał  Pan Andrzej  Brągiel. Następnie mogliśmy podziwiać talenty wokalno-muzyczne wychowanków ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Mrowli, wraz z ich wychowawcami, a także uczniów kl. II i Grona Pedagogicznego Szkoły Podstawowej nr 1 w Mrowli. Duet Karolina Sądej i Wiktoria Błońska zaśpiewały kolędę „Cicha noc…”, a Martyna Ostrowska zaśpiewała „W żłobie leży…”. Podczas koncertu wystąpiła również nasza parafialna schola.

Patronat medialny nad koncertem objęła TVP3 Rzeszów oraz Polskie Radio Rzeszów.

Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy pod adresem organizatorów tego pięknego przedsięwzięcia, jak również wobec wszystkich wykonawców za trud i czas poświęcony na przygotowanie bogatego repertuaru kolęd i pastorałek.