Spotkanie opłatkowe dla grup dziecięco-młodzieżowych naszej parafii 5.01.2020
8 stycznia, 2020
Książka dnia, 9 stycznia 2020
9 stycznia, 2020

Kolędowanie na rzecz dzieci w Amazonii 6.01.2020

W dniu 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego. W tradycji ludowej, ten dzień nazywany jest świętem Trzech Króli.  Jest to jedno z najstarszych i największych świąt Kościoła.  W tym dniu w świątyniach błogosławimy złoto, kadzidło i kredę. W naszej świątyni na Mszy  św. o godz. 9.00 miało miejsce rozesłanie kolędników misyjnych, (sześć grup kolędniczych), którzy w godzinach popołudniowych odwiedzali rodziny naszej parafii. W tym roku dzieci i młodzieży kolędowały dla dzieci Amazonii. Zebrane środki trafią poprzez Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci do adresatów.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to szlachetne dzieło: kolędnikom misyjnym wraz z rodzicami, Pani Czesławie za przygotowanie grup kolędniczych, a przede wszystkim składamy podziękowania rodzinom, które przyjęły kolędników zbierających ofiary materialne na rzecz misji.