Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej 11.06.2020
14 czerwca, 2020
Książka dnia, 15 czerwca 2020
15 czerwca, 2020

Nabożeństwo fatimskie 13.06.2020

W sobotę 13 czerwca nasza Wspólnota Parafialna przeżywała drugie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Wspólną modlitwę rozpoczęliśmy o godz. 18.30  nabożeństwem różańcowym połączonym z litanią do Najświętszego Serca Pan Jezusa. Bezpośrednio po nabożeństwie różańcowym  rozpoczęła się Msza św.,  której przewodniczył  i słowo Boże  wygłosił ksiądz Jacek Uliasz. Po Mszy św. odbyła się uroczysta procesja wokół kościoła, z figurą Matki Bożej Fatimskiej, którą nieśli strażacy z Lipia. Po zakończeniu procesji, główny celebrans, udzielił błogosławieństwa, następnie odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski, po czym figura Fatimskiej Pani, przy śpiewie pieśni: „Po górach dolinach…”,  został odniesiona do kaplicy Świętego Jan Pawła II.  Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie  uczestniczyli w tym pięknym nabożeństwie maryjnym.