Czytania na niedzielę, 18 października 2020
18 października, 2020
Książka dnia, 19 października 2020
19 października, 2020

Odpust ku czci św. Łukasza Ewangelisty 18.10.2020

W dniu Święta Świętego Łukasza Ewangelisty, które w liturgii przypada 18 października nasza wspólnota parafialna przeżywała odpust ku czci swojego Patrona. Sumie odpustowej przewodniczył i homilię w dniu odpustu głosił ks. dr Janusz Winiarski – Dziekan Dekanatu Rzeszów-Zachód. On również przygotowywał parafię do tego duchowego wydarzenia od czwartu, głosząc słowo Boże. Duchowe przygotowanie rozpoczęło się już we wtorek nabożenśtwem fatimski, które poprowadził ks. dr Józef Kula – oficjał Sądu Biskupiego naszej Diecezji. We środę kontynuował je sam Ksiądz Proboszcz.

Sobota była dniem szczególnej modlitwy za chorych. Od godz. 8.30 chorzy mogli skorzystać ze spowiedzi świętej. O godz. 9.00 rozpoczęła się msza św., połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych, która została zakończona błogosławieństwem Lourdzkim. W tym dniu na mszy św. o godz. 18.00 zgromadziła się natomiast młodzież.  Po mszy św. w modlitwie różańcowej polecaliśmy miłosierdziu Bożemu zmarłych.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia odpustu.