Nabożeństwo fatimskie – 13 październik 2013
21 października, 2019
Wizytacja kanoniczna naszej parafii 20-21.10.2019
21 października, 2019

Odpust ku czci św. Łukasza Ewangelisty 18.10.2019

W dniu 18 października nasza Wspólnota Parafialna przeżywała odpust ku czci św. Łukasza Ewangelisty. Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się duchowo od środy. W tym dniu na Mszy św. o godz. 18.00 zgromadziła się młodzież. Homilię wygłosił ks. dr Grzegorz Wójcik.  W czwartek od. godz. 16.30 parafianie mogli skorzystać ze spowiedzi św.  Po mszy św. udaliśmy się z procesją na cmentarz, polecając miłosierdziu Bożemu zmarłych. W czwartek i w dniu odpustu słowo Boże wygłosił ks. Władysław Derunow – Proboszcz w Mościskach (archidiecezja lwowska). Przewodniczył on również uroczystej sumie odpustowej o godz. 11.00.

W sobotę w szczególny sposób modliliśmy się za chorych. Od godz. 8.00 mogli skorzystać ze spowiedzi św., a o godz. 8.30 rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył i homilie wygłosił ks. Władysław.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia odpustu: strażakom z Mrowli i Lipia, panom i paniom  niosącym chorągwie i feretrony, pocztom sztandarowym, Panu organiście i kościelnemu, Oazie, ministrantom i lektorom. Wam Bracia i Siostry za piękny i liczny udział składamy serdeczne Bóg zapłać