W PARAFII ŚWIĘTEGO ŁUKASZA EWANGELISTY W MROWLI

I NIEDZIELA ADWENTU –  27 listopada 2022 R.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
    • W środę – Święto Św. Andrzeja Apostoła.
    • W sobotę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego
  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy Adwent, poprzez który mamy przygotować się do przeżycia Uroczystości Narodzenia Pańskiego oraz do spotkania z Chrystusem po naszej śmierci. Jest to czas pobożnego i radosnego oczekiwania w modlitwie i refleksji nad tajemnicą Bożego Narodzenia. Nie jest to czas postu, ale nie jest to też czas zabawy, jest to czas trzeźwości. Roraty w Adwencie będą w dni powszednie o godz.17.30, w sobotę o godz. 7.00, w niedzielę będzie procesja o godz. 7.00. Zapraszamy wszystkich do udziału. Przez cały Adwent będziemy śpiewać godzinki ku czci NMP. Msze Św. będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Na plebani o godz. 14.00 będzie spotkanie parafialnego kola Caritas.
  2. W środę będzie nowenna do MBK o godz.17.00,. modlić się będziemy w intencji dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. Po Mszy Św. w kościele będzie spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwa będą o godz.17.00, w sobotę razem z Mszą Św. o godz.7.00. W pierwszy piątek zapraszamy młodzież do bierzmowania i dzieci obchodzące I-sze piątki. Po Mszy Św. będzie krótkie spotkanie z rodzicami kl. VIII i kandydatami do bierzmowania.Spowiedź przed pierwszym piątkiem będzie w piątek – od 16:30. Do chorych pojedziemy od godziny 8:00 w Mrowli i w Lipiu od godz.14.30.
  4. Przyszła niedziela jest dniem modlitw za Kościół na Wschodzie. Caritas , na prośbę Episkopatu, będzie zbierać ofiary do puszek na pomoc parafiom katolickim na Ukrainie, Białorusi, Kazachstanie i Rosji. Są to biedne materialnie i niewielkie wspólnoty, które tworzą głównie Polacy pozostawieni na Kresach po II wojnie światowej, bądź wywiezieni na Sybir czy do Kazachstanu. Na miarę naszych możliwości zechciejmy ich wesprzeć, dając świadectwo swej miłości do Boga i Ojczyzny.
  5. Św. Mikołaj w tym roku przybędzie do naszej świątyni w niedzielę o godz.15.00, kościół będzie otwarty od godz. 14.00.
  6. Od dzisiaj jest możliwość zakupu świecy Wigilijnej przygotowanej przez Caritas, z których dochód jest przeznaczony  na pomoc potrzebującym.  Świece te zapalamy w czasie Wieczerzy Wigilijnej, jak również zanosimy na groby naszych bliskich. Cena świecy dużej – 18 zł., małej – 8 zł. Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie świątyni i na remont kościoła.
  7. Od soboty Pan Organista będzie roznosił opłatki na wigilijny stół. Ofiara wtedy złożona jest formą wynagrodzenia za całoroczną służbę Pana Stanisława w naszej wspólnocie. Nikt inny nie otrzymał pozwolenia na rozprowadzanie opłatków. Przyjmijmy go życzliwie, dziękując za piękną pracę.
  8. Czytajmy katolicką prasę.

Na czas dobrego przeżywania Adwentu niech nam towarzyszy
Boże błogosławieństwo, opieka Matki Bożej Kochawińskiej
i wstawiennictwo świętego Łukasza.