OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE W PARAFII MROWLA

XXIX NIEDZIELA ZWYKłA –  17 PAŹDZIERNIKA 2021 R.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

• W środę – wspomnienie św. Jana Kantego;
  • W piątek wspomnienie Św. Jana Pawła II.

1. Jak już było ogłaszane dzisiaj na Mszy Św. o godz. 11.00 będziemy modlić się pod przewodnictwem JE Ks. Bpa Kazimierza Górnego w intencji Służby Zdrowia i ludzi chorych. Pan Marek z Komunią Św. pójdzie do chorych po Mszy Św. o godz. 7.00. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach różańcowych. W Rzeszowie w katedrze o godz. 17.00 rozpoczęcie Synodu Mszą Św. pod przewodnictwem Bpa Jana Wątroby.
  2. W poniedziałek przeżywamy odpust ku czci Św. Łukasza Ew. – patrona naszej parafii i służby zdrowia. Msze Św. w naszym Kościele będą o godz. 7.00, 11.00, 18.00. Sumę odpustową odprawi i Słowo Boże  wygłosi do nas: ks. Stanisław Ruszel proboszcz parafii NNMP w Gorlicach. Z racji odpustu można zyskać odpust zupełny pod     zwykłymi     warunkami. Zapraszamy poczty sztandarowe OSP.
  3. We wtorek będzie Nowenna do Św. Józefa Sebastiana Pelczara i błog. Karoliny Kózka połączona z różańcem na który zapraszamy wszystkich.
  4. W środę Nowenna ku czci MBK połączona będzie z różańcem, modlić się będziemy szczególnie za dzieci i młodzież.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny. W modlitwie różańcowej pamiętajmy o dziełach misyjnych Kościoła, otoczmy modlitwą wszystkich misjonarzy, szczególnie pochodzących z naszej diecezji, taca przeznaczona jest na misje. Na każdej Mszy Św. będzie błogosławieństwo dzieci. Dziękuję OSP za służbę na Fatimie.
  6. W przyszłą niedzielę popołudniowa Msza Św. będzie o godz. 16.00, wcześniej o 15.30 różaniec. O godz. 17.00 będzie spotkanie w DP uczestników pielgrzymki do Rzymu do grobu Św. Jana Pawła II.
  7. Do przyszłej niedzieli należy wpłacić zaliczkę 300 zł. na pielgrzymkę do Medjugorie w zakrystii bądź na spotkaniu po pielgrzymkowym w DP.
  8. Spotkania grup: Krąg Biblijny – wtorek , LSO – środa po Mszy Św., KSM – piątek – po mszy Św. Schola i Oaza – sobota – godz. 10.00.
  9. Czytajmy katolicką prasę, w której jest wiele dobrych artykułów, nie zaniedbujmy pogłębiania naszej wiedzy religijnej i naszej wiary.

W kolejnym tygodniu naszego życia niech towarzyszy nam wstawiennictwo św. Łukasza – patrona naszej parafii i Matki Bożej Kochawińskiej