W PARAFII ŚWIĘTEGO ŁUKASZA EWANGELISTY
W MROWLI
NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 17.01.2021 R.

1. We wtorek 19 stycznia przypada liturgiczna Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego Patrona Diecezji Rzeszowskiej. Pamiętajmy o modlitwie za diecezję.
  2. W dniach 18 – 25 stycznia przeżywać będziemy kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Myślą przewodnią Tygodnia są słowa z Ewangelii według św. Jana: „Trwajcie w mojej miłości a przyniesiecie obfity owoc”.
  3. Niedziela 24 stycznia na wniosek Przewodniczącego KEP została ogłoszona „Dniem solidarności z Chorwacją”, którą pod koniec grudnia ubiegłego roku nawiedziło trzęsienie ziemi . W tym dniu po każdej mszy św. zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na ten cel.
  4. Zw względu na pandemie Rok Jakubowy został rozciągniety na 2021 r.  Kościołem stacyjnym w diecezji rzeszowskiej jest kościół parafialny pw. św. Jakuba Starszego Apostoła w Górze Ropczyckiej. Za nawiedzenie kościoła i odmówienie modlitw przepsianych przez Kościół można zyskać odpust zupełny.

5. W środę o godzinie 17:00 będzie nowenna do MBK, W piątek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
o godzinie 17:00.
6. W każdy czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

7. Zachęcamy do czytania katolickiej prasy. Jest wiele ciekawych artykułów.

Na dobre przeżywanie kolejnych dni przyjmijmy Boże błogosławieństwo
polecając się opiece Matki Bożej Kochawińskiej – Patronce Dobrej Drogi
i wstawiennictwu Św. Józefa Oblubieńca NMP i Św. Łukasza Ewangelisty.