Czytania na wtorek, 15 grudnia 2020
15 grudnia, 2020
Przyjęcie do Liturgicznej Służby Ołtarza 22.11.2020
15 grudnia, 2020

Święto Odzyskania Niepodległości 11.11.2020

11 listopada w naszej Ojczyźnie obchodzimy Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. W tym dniu w całym kraju odbywają się uroczyste msze św. w intencji ojczyzny, rocznicowe zgromadzenia, a także koncerty i pikniki. Również w naszej parafii, w tym dniu o  godz. 8.00 został odprawiona msza św. w intencji ojczyzny, którą sprawował i słowo Boże wygłosił ks. Ryszard Tokarz – proboszcz parafii. Po mszy św. uczestnicy uroczystości udali się procesyjnie na plac kościelny, gdzie przed głazem z umieszczoną tablicą w duchu wdzięczności „za dar wiary świętej oraz za dar wolnej ojczyzny i tych wszystkich, którzy na przestrzeni wieków jej służyli, bronili ją i dla niej żyli…”, odśpiewano hymn narodowy, odmówiono modlitwę w intencji ojczyzny,  oraz przestawiele parafii złożyli wiązanki kwiatów.

Dziękujemy pocztom sztandarowym, delegacji Szkoły podstawowej na czele z panem Dyrektorem, panom Sołtysom, Strażakom OSP z Mrowli i Lipia. Słowa podziękowania za udział w uroczystości składamy wszystkim obecnym.