Czytania na niedzielę, 6 czerwca 2021
6 czerwca, 2021
Książka dnia, 7 czerwca 2021
7 czerwca, 2021

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

W czwartek 3 czerwca przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwaną w tradycji Bożym Ciałem.  To jedno z najważniejszych świąt katolickich, w czasie którego wyznajemy wiarę w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. W tym dniu msza św. została odprawiona w plenerze na Otoce o godz. 10.00.  Po niej wyruszyła procesja eucharystyczna, do czterech ołtarzy. Mszy św. przewodniczył, wygłosił słowo Boże i prowadził procesje eucharystyczną Ojciec Parafii – ks.  Ryszard Tokarz.

Serdecznie zapraszamy podczas całej Oktawy Bożego Ciała do udziału we Mszy św. o godz. 18.00, a następnie w procesji eucharystycznej wokół kościoła. Tylko w niedzielę  procesja o godz. 16.30, a po niej bezpośrednio Mszy św. Szczególnie zapraszamy rodziców z dziećmi do sypania kwiatów i dzwonienia dzwoneczkami. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim mieszkańcom naszej parafii za ozdobienie swoich domów, szczególnie tym, którzy zadbali o przygotowanie ołtarzy i ozdobienie trasy procesji.