Czytania na niedzielę, 3 maja 2020
3 maja, 2020
Książka dnia, 4 maja 2020
4 maja, 2020

Uroczystość NMP Królowej Polski 3 maja 2020

W dniu 3 maja w Kościele Polskim przeżywamy Uroczystość NMP  Królowej Polski. Zbiega się ona uchwaleniem Konstytucji 3 maja w 1791 r. Została ona zatwierdzona przez Sejm Czteroletni i podpisana przez króla Stanisław August Poniatowskiego.

W tym roku liturgiczną uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, obchodziliśmy w dniu 2 maja, ze względu na to, że 3 maja br. przypadła Niedziela Wielkanocna. Podczas Uroczystej Sumy o godz. 11.00, w dniu 2 maja, która była sprawowana przez Księdza Proboszcza, w szczególny sposób modliliśmy się o pomyślność dla naszej Ojczyzny. Natomiast w niedzielę 3 maja po Mszy św. o godz. 12.00, w której uczestniczyli Strażacy OSP z Lipia i Mrowli, procesyjnie przeszliśmy pod „Pomnik Wdzięczności”, gdzie po krótkiej modlitwie, Sołtysi miejscowości naszej parafii, złożyli wiązankę biało-czerwonych kwiatów. Po czym Ksiądz Proboszcz zaintonował hymn „Boże coś Polskę…”.