Wielki Post – czas modlitwy, wyrzeczenia i otwartości serca na bliźniego
5 kwietnia, 2020
Książka dnia, 6 kwietnia 2020
6 kwietnia, 2020

Wielki Tydzień Męki Pańskiej

W Niedzielę Palmową rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. To dzień upamiętniający uroczysty wjazd Chrystusa do Jerozolimy na kilka dni przed swoją śmiercią. W tym roku będą one miały szczególny charakter, gdyż liturgia Wielkiego Tygodnia będzie sprawowana niemalże w pustych kościołach.

Ksiądz Proboszcz przypomina, że do Wielkiej Soboty włącznie wewnątrz kościoła  może być maksymalnie 5 osób i asysta, a od Niedzieli Zmartwychwstania, będzie mogło uczestniczyć do 50 osób. Jednak to nie oznacza, że po liturgii Wielkiego Czwartku, a także przez cały dzień w Wielki Piątek i Wielką Sobotę nie będziemy mogli przyjść do świątyni, aby adorować Pana Jezusa. Pan Jezus mówi do nas „Nie lękajcie się”. To On jest naszą siłą i mocą, obecny w Eucharystii i Swoim Słowie. Od poniedziałku do środy włącznie kościół będzie otwarty od godz. 6. 30 do 18.30. W Wielkim Tygodniu codziennie pół godziny przed mszami św. a także od godz. 9.00 do 10.00 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek również po liturgii.

W Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.

Wielki Piątek dzień śmierci Pana Jezusa – o godz. 17.30 Droga krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00.

W Wielki Piątek przychodząc na indywidualną adorację przy Bożym Grobie podejdźmy do Krzyża. W tym roku adoracji krzyża dokonujemy przez przyklęknie lub głęboki skłon. KRZYŻA NIE CAŁUJEMY. Do koszyczka można tradycyjnie złożyć ofiarę na Boży Grób w Jerozolimie.

Wielką Sobotę Liturgia Paschalna będzie o godz. 19.00.