Odpust ku czci św. Łukasza Ewangelisty 18.10.2019
21 października, 2019
Książka dnia, 22 października 2019
22 października, 2019

Wizytacja kanoniczna naszej parafii 20-21.10.2019

W dniach 20-21 października 2019 r. nasza parafia przeżywała wizytacje kanoniczną, którą przeprowadził ks. bp. Jan Wątroba – ordynariusz naszej diecezji. W niedziele 20 października, przed Mszą św. o godz. 7.00 nastąpiło przywitanie Księdza Biskupa, w głównych drzwiach świątyni, przez proboszcza parafii, ks. Ryszard Tokarza wraz z asystą liturgiczną i symboliczne przekazanie Biskupowi kluczy od kościoła.

Po przyjściu do ołtarza Ksiądz Proboszcz odmówił modlitwę za biskupa i przedstawił sprawozdanie, kreślące obraz parafii z ostatnich pięciu lat . Po Mszy św. o godz. 7.00 Ksiądz Biskup spotkał się z przedstawicielami grup dorosłych parafian: Radą parafialną, Caritasem, Akcja Katolicką, Różami Żywego Różana. Natomiast po Mszy św. o godz. 9.00 odbyło się spotkanie z dziećmi i młodzieżą zaangażowaną w życie parafialne: KSM, OAZA, ministranci, lektorzy, schola parafialna, Szkolne Koło Caritas, Koło misyjne. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 Ksiądz Biskup udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży, uczęszczającej w obecnym roku szkolnym, do pierwszych klas szkoły średniej oraz młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mrowli. O godz. 15.00 rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Jana, na którą przybyli przedstawiciel służby zdrowia wraz z księżmi kapelanami, z okazji święta św. Łukasza Ewangelisty -Patrona służby zdrowia. Po Mszy św. w Domu Strażaka, odbyła się  prelekcja pt. „Spór o kondycję człowieka we współczesnej kulturze”, którą wygłosił przez prof. dr hab. Aleksandra Bobko.

W poniedziałek 21 października, w ramach wizytacji, Ksiądz Biskup odwiedził Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy i Szkołę Podstawową. Spotkał się z uczniami i nauczycielami. Następnie odwiedził Dom sióstr Kanoniczek Ducha Świętego i udał się na parafialny cmentarz.